Şimdi Bangkok’a uçmanın tam zamanı

Şimdi Bangkok’a uçmanın tam zamanı
Tayland’ın başkenti Bangkok, dünyanın en az bütçe ile seyahat edilebilecek şehirlerinden biridir. Bu büyüleyici şehri günde ortalama 20-25 USD harcayarak keşfedebilirsiniz. Üstelik şimdi Bangkok biletleri vergiler dahil 479 USD’den başlayan fiyatlarla...

Bangkok, dünyanın en ucuz alışveriş yapılabilecek şehirlerinden biri, Budizm inancının merkezi ve yerel lezzetler olarak da çeşitli alternatifler bulunan, seyahat severler için biçilmez bir kaftandır. Doyasıya şehri gezerken, vereceğiniz bir dinlenme molasında dünyaca ünlü Thai masajı ile kısa zamanda yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Geceleri sevenler için renkli gece hayatı ile de tam bir turist cennetidir. Uzakdoğu’nun büyüleyici şehri Bangkok’u Sky Train ile şehrin metrelerce yükseklerinden bir tür metro ile, motorsiklet taksi ve Tuk-Tuk adı verilen motorlu veya bisiklet şeklinde özel kabini olan araçlarla da trafiğe karışmadan rahatlıkla gezebilirsiniz.

Bangkok’u şimdi keşfetmeniz için 6 önemli neden: 

1 - Thai masajı : Gezin durun, istediğiniz kadar yorulun hiç fark etmez! Dünyaca meşhur Thai masajını yaptırarak yorgunluğunuzu anında atabilirsiniz. Üstelik 2 saatlik Thai masajını, kaliteli bir masaj salonunda 15-20 USD’ye yaptırabilirsiniz. Şehir turu esnasında, yol kenarında onlarcasını görebileceğiniz ayak masajı merkezlerine uğrayarak, 2 USD’ye ayak masajı da yaptırabilirsiniz. Meraklısı için aroma terapi ve refleksoloji masajları konusunda da son derece başarılı masaj salonları olduğunu belirtmeliyiz.

2 - Alışveriş : Bangkok yerel pazarlarında son derece uygun fiyatlara tekstil ürünleri, ayakkabı, çanta, ev eşyaları ve sıra dışı hediyelikler alabilirsiniz. Bangkok’a gittiğinizde Patpong ve Chatuchak gece pazarlarını kaçırmayın! Hem kaliteli, hem de ucuz fiyatlar gece pazarlarındadır… Gitmişken cep telefonu ve fotoğraf makinesi gibi elketronik alışverişi yapmak isterseniz, emin olun dünyanın en ucuz fiyatlarını bulabilirsiniz. Eğer ki bu şehirde alışveriş yapacağım derseniz, MBK Centre’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Damnoen Saduak isimli yüzen çarşıya giderek, taze tropik meyveler satın alabilir, kanallar arasında yöresel kayıklarla gezerek, otantik Uzakdoğu deneyimi yaşayabilirsiniz.